Рябошапка викликають до антикорупційного Комітету

Об этом сообщает ilikenews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Picture

Всеукраїнське Об’єднання Добровольців на своїй сторінці помідомило, що Комітет Верховної Ради України з антикорупційної політики викликає на наступне засідання Генерального прокурора Руслана Рябошапку, аби дізнатися, чому він не вносить подання на зняття недоторканості з депутата Приходька, чим гальмує справу в розкраданні 2 млрд. Брокбізнесбанка.

"Маємо гарну новину. Сьогодні Комітет Верховної Ради України з антикорупційної політики підтримав пропозицію, справжнього "Слуги народу" Антона Полякова, про винесення на засідання 16 жовтня двох питань. Чому Генеральним прокурором України не ініційовано, не підтримано та не внесено до Верховної Ради України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Приходька Бориса Вікторовича. Та запросити для надання інформації з цього приводу Генерального прокурора Рябошапка Р.Г.

Нагадаємо всім, що у Дарницькому районному суді міста Києва розглядається справа за матеріалами кримінального провадження за № 753/11924/18. Справа внесена до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 42014000000001715 від 22 грудня 2014 р. Йдеться про ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

У справі йдеться про факти незаконного заволодіння службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» коштами Національного банку України та названого банку впродовж двох років – з 2013 по 2014. Службовцям інкримінується незаконна легалізація коштів, внаслідок чого держава зазнала збитків понад 2 мільярди гривень.

Одним із обвинувачуваних у даному кримінальному провадженні є чинний народний депутат України IX скликання Приходько Борис Вікторович.

Наразі у вищезазначеній справі оголошено перерву на невизначений термін. Мовляв, чекають на ініціювання, підтримку та внесення Генеральним прокурором України Рябошапкою Романом Георгійовичем подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Приходька Бориса Вікторовича. На сьогодні подання до Верховної Ради України так і не внесене – навіть попри чисельні звернення з цього приводу низки народних депутатів, громадян України та активістів громадських організацій!

Такі зволікання та бездіяльність із боку Генерального прокурора України викликають сумніви щодо його особистої сумлінності та об’єктивності у веденні справи. Понад те є певні сумніви щодо незаангажованості в розв’язанні питання. Якщо говорити в цілому, то такий «новий поворот» у справі взагалі наштовхує на об’єктивні припущення щодо наявності корупційної складової.

Саме такого листи Всеукраїнське Об’єднання Добровольців спрямувало на депутатів, в тому числі і на ім’я Антона Полякова, з проханням з’ясувати всі обставини і винести питання на обговорення Комітету Верховної Ради України.

На минулому тижні, під час зустрічі депутатів із Генеральним прокурором тільки Поляков А.Е ставив питання щодо цієї справи. Проте Рябошапка Р.Г. зазначив лише на тому, що відповідне подання про зняття депутатської недоторканості із Приходька Б.В. в нього на підписі є, але ж коли воно буде підписане – відповіді так і не надійшло.

Також виникають запитання й відносно інших фігурантів цієї справи. Серед них зазначається народний депутат України Давиденко Валерій Миколайович, котрий був і є діловим партнером Приходька Бориса Вікторовича та мав безпосереднє відношення до схеми.

Відзначимо, що окрім сьогоднішнього винесення на Комітет Варховної Ради, Антон Поляков звернувся з офіційним листом до Президента України Володимира Зеленського про підтримку в даному питанні та взятті цієї справи на особистий президентський контроль.

Висловлюємо вдячність народному депутату Антону Полякову, за його принципову позицію! Були б всі такі, то жили б вже краще!"Джерело статті: “http://www.bagnet.org/news/society/408956/ryaboshapka-viklikayut-do-antikoruptsiynogo-komitetu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя